Gimnazjum

Słowo od Dyrektora

Szkoła to miejsce, do którego wraca się wspomnieniami w dorosłym życiu. Przypomina się zabawne sytuacje, psikusy, ksywy, żarty, jakie wymyślało się dla swoich nauczycieli oraz rówieśników. Niestety lata szkolne są też dla wielu wspomnieniem przeżyć traumatycznych, stresu jakiego doświadczyli, zarówno w kontakcie z nauczycielem, jak też z rówieśnikami. Szeroko pojęta agresja, która ma miejsce w wielu szkołach nie daje o sobie zapomnieć w życiu dorosłym.

Chcemy, czy nie, czas nauki w szkole odciska swój ślad na naszym życiu.
Moim pragnieniem jest prowadzenie takiej szkoły, do której absolwent będzie chciał wracać nie tylko wspomnieniami, ale chętnie odwiedzi ją, a może w przyszłości będzie chciał przekazać pałeczkę odkrywania świata kolejnemu pokoleniu.

„Edukacja z wartościami” – nie jest hasłem marketingowym dla naszych szkół, to idea, która znajduje swoje miejsce w praktyce kształcenia chrześcijańskiego. Najlepszym świadectwem wdrażania tego kierunku w procesie nauczania-uczenia się jest niejeden rodzic, który w rozmowie ze mną stwierdza: „po kilku miesiącach uczęszczania do szkoły Samuel moje dziecko jest innym człowiekiem. Inaczej się zachowuje, innych słów używa. Chętnie się uczy i rozwija swoje pasje. Dobiera sobie odpowiednich przyjaciół”.

Czy w edukacji z wartościami nie zagubi się poziomu kształcenia? Zdecydowanie nie! Dziecko, młody człowiek, którzy uporządkują swoje priorytety i podejmą odpowiedni sposób bycia, mają szanse na szeroko pojęty rozwój, w dziedzinach na które stawiamy: intelektualnej, artystycznej, społeczno-emocjonalnej, fizycznej oraz duchowej.

W naszej wizji kierujemy uwagę na osobiste poznawanie Boga i Jego Słowa oraz pomoc w odkrywaniu powołania dla każdego dziecka. Naszą misją w kształceniu jest podążanie za uczniem, w tym umożliwienie jemu realizacji naturalnej potrzeby rozwoju, jego kreatywności, samodzielności umysłowej i twórczości. My dajemy narzędzia, wspieramy w dążeniu do poznawania świata nauki. To do ucznia należy ostateczny wybór: kreowania rzeczywistości – czy bezmyślnego przyjmowania dostępnej wiedzy.

Nasi nauczyciele to pasjonaci w dziedzinie kształcenia dzieci i młodzieży. Ich pełna pasji i mądrości pedagogicznej postawa sprzyja realizacji nowoczesnej edukacji, otwartej na współczesne wyzwania i aktualne potrzeby ucznia.
Rodzicu, jeśli zależy Tobie na czymś więcej niż obowiązkowa realizacja podstaw programowych dla swojego dziecka, pomyśl, czy szkoła, w której uczeń kształtuje swój charakter i jednocześnie ma szansę na wszechstronny rozwój, nie jest najlepszą opcją.

Zachęcam do bezpośredniego kontaktu.
dr Elżbieta Bednarz – Dyrektor Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Samuel

Tablica ogłoszeń