Przedszkole

Przedszkole to miejsce, do którego wraca się wspomnieniami, będąc jeszcze w szkole i później w dorosłym życiu. Wspomina się nauczycieli – często panie, które są jak dobra ciocia, kolegów i koleżanki, ale też zabawne sytuacje, pierwsze miłości, radosne chwile, a czasami płacze za mamą czy tatą. Niestety już lata przedszkolne są dla niektórych wspomnieniem przeżyć traumatycznych, stresu jakiego doświadczyli, zarówno w kontakcie z nauczycielem, jak też z rówieśnikami.

Żaden z rodziców nie chce, aby jego dziecko przebywało przez wiele godzin w przedszkolu, w atmosferze pozbawionej miłości, ciepła i wsparcia emocjonalnego, które tak bardzo dziecku są potrzebne.

Chcemy, czy nie, czas edukacji odciska swój ślad na naszym życiu. Moim pragnieniem jest prowadzenie takiej placówki, do której absolwent będzie chciał wracać nie tylko wspomnieniami, ale chętnie odwiedzi ją, a może w przyszłości włączy się do współpracy.

„Edukacja z wartościami” – nie jest hasłem marketingowym dla naszych placówek, to idea, która znajduje swoje miejsce w praktyce kształcenia i wychowania chrześcijańskiego. Pamiętając, że to właśnie przedszkolak naśladuje zachowania i postawy dorosłych, często gesty i słowa swojej „ukochanej pani” w przedszkolu, chcemy już w nasze najmłodsze dzieci wpajać to co najlepsze, to co jest świadectwem naszej wiary i chrześcijańskiego życia.

Czy w edukacji z wartościami nie zagubi się kształcenia wszystkich sfer rozwoju? Zdecydowanie nie! Dziecko, które będzie czuło się bezpiecznie w środowisku przedszkolnym ma szansę na szeroko pojęty rozwój, w dziedzinach na które stawiamy: intelektualnej /poznawczej/, artystycznej, społeczno-emocjonalnej, fizycznej oraz duchowej.

W naszej wizji kierujemy uwagę na osobiste poznawanie Boga i Jego Słowa oraz pomoc w odkrywaniu powołania dla każdego dziecka. Dzieci poprzez śpiew, taniec, rysunek i zabawę wychwalają Pana Boga i otwierają się na Jego działanie w życiu.

Nasi nauczyciele to pasjonaci w dziedzinie wychowania i nauczania dzieci. Ich pełna pasji i mądrości pedagogicznej postawa sprzyja realizacji nowoczesnej edukacji, otwartej na współczesne wyzwania i aktualne potrzeby dziecka.

Rodzicu, jeśli zależy Tobie na czymś więcej niż opieka i obowiązkowa realizacja podstaw programowych dla swojego dziecka, pomyśl, czy przedszkole, w którym dziecko od najmłodszych lat kształtuje swój charakter i jednocześnie ma szansę na wszechstronny rozwój, nie jest najlepszą opcją.

 

Zachęcam do bezpośredniego kontaktu.

dr Elżbieta Bednarz – Dyrektor Chrześcijańskiego Przedszkola,
Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Samuel

Tablica ogłoszeń