Przedszkole

Ostatnio się czytało….

Trochę się działo w Klubie Czytelniczym w lutym i już w marcu. Dziś odwiedziła nas pani Martyna Sędek z Centrum Edukacji Obywatelskiej i przeprowadziła kilka ćwiczeń podsumowujących trzy zajęcia czytelnicze w przedszkolu oparte na książce Rafała Witka „Chłopiec z Lampedusy”. Wszyscy członkowie Klubu mają ochotę poprowadzić jeszcze kilka spotkań w przedszkolu czy w świetlicy szkoły podstawowej. Damy znać, co się uda zrealizować.

A w lutym skończyliśmy czytanie „Chłopca z Lampedusy” Rafała Witka 5- i 6- latkom z naszego przedszkola Samuel. Dzieci były zadowolone 🙂 I zadziwiły nas tym, że pamiętały informacje z poprzednich zajęć.

Również w lutym Ola i Ania odwiedziły w świetlicy dzieci z kl. 1-3 szkoły podstawowej z książką po rosyjsku. Do grupy dzieci z Ukrainy, z których część mówi po ukraińsku i po rosyjsku, dołączyły również dzieci z Polski zaciekawione brzmieniem języka rosyjskiego i zachęcone ciekawymi zabawami. Niektóre dzieci niewiele, albo nic nie rozumiały, ale spodobało im się brzmienie języka rosyjskiego 🙂 .

Opracowała: Adrianna Kuźma

Tablica ogłoszeń