Szkoła Podstawowa

Od tego roku oferujemy naszym uczniom i nauczycielom dodatkową pomoc w formie mentoringu.
W warunkach szkolnych każdy nauczyciel jest mentorem dla swoich uczniów (wychowawca może mieć dużą  rolę w życiu swoich podopiecznych, krótki filmik jak widzą to nasi uczniowie można obejrzeć tutaj ). Dostrzegając potrzeby oraz możliwości dzieci i młodzieży Samuela pragniemy dać każdemu z nich szansę, aby swój potencjał, czy też swoje obawy, mógł omówić z kimś, kto przeszedł już drogę,  która jeszcze przed nimi. Z kimś kogo może obdarzyć zaufaniem i kto posiada cechy, umiejętności i wiedzę pozwalającą pomóc uczniom rozwinąć skrzydła, wskazać możliwości i sposoby, by osiągnąć zamierzony cel, odkryć swoją wyjątkową drogę i powołanie. Mentor może dzielić się swoim doświadczeniem, ale mentorowanie to nie klonowanie.
Pełniąc funkcję mentora w szkole Samuel pragnę pomóc uczniom rozwinąć ich potencjał. Pragnę, aby czuli się kochani i zrozumiani bez względu na to jakim problemem czy marzeniem podzielą się ze mną. Będę starała się znaleźć czas dla każdego, kto zechce pracować ze mną, ale pragnę także zachęcać uczniów, aby spędzali czas z Bogiem. Wiele z moich spotkań z dziećmi będzie miało formę rozmowy – zaplanowanej i spontanicznej. kiedy na przykładzie jakieś sytuacji, wydarzenia będziemy mogli omówić szerszą, głębsza sprawę. Te spotkania na pewno nie przyjmą formy wykładów, chcę używać historii do zobrazowania różnego rodzaju tematów. Wierzę, że wybór szkoły przez Państwa nie jest przypadkowy, dlatego będę namawiała uczniów, aby starając się wypełnić swoje przeznaczenie podążali za Jezusem. Rola mentora to dla mnie nie tylko funkcja czy wykształcenie, to coś co noszę w sercu i realizuję w różnych obszarach życia od dawna, coś co nie zaczęło się dla mnie z dniem 1 września tego roku. Sami uczniowie na wiadomość o mojej nowej funkcji zareagowali w ten sposób: „A czym się to będzie różnić od tego co Pani dla nas robiła w ubiegłym roku? Przecież słuchała Pani, doradzała, była wsparciem”. Nadal jestem w Samuelu przede wszystkim dla uczniów i myślę, że możliwość prowadzenia mentoringu, na który jest przewidziany czas przez szkołę, może przynieść wspaniałe owoce w ich życiu.

Mając na uwadze misję szkoły i dobro uczniów oferujemy mentoring także nauczycielom, szczególnie tym, którzy rozpoczynają swoją drogę w edukacji chrześcijańskiej.

Ci z Państwa, którzy mnie jeszcze nie znają kilka faktów z mojego życia mogą znaleźć w zakładce samuel.pl/mentor

Z radością przyjmuję tegoroczne zadanie i już teraz dziękuję za współpracę i modlitwę,
Anna Smoła

 

Tablica ogłoszeń