Szkoła Podstawowa

W okresie od września do grudnia nasza szkoła realizuje projekt „mPotęga” – program grantowy skierowany do uczniów klas 7 – 8 szkół podstawowych.

W minionym tygodniu zmienialiśmy czas z letniego na zimowy, w klasie czwartej w ostatnim czasie pracowaliśmy z obliczeniami zegarowymi i kalendarzowymi. W związku z tym, uczniowie klasy ósmej przygotowali lekcję warsztatową dla uczniów klasy czwartej dotyczącą czasu i zegarów. Podczas lekcji, zostały zaprezentowane rodzaje zegarów, za pomocą których odmierzano czas od dawnych czasów po teraźniejsze. W drugiej części lekcji, uczniowie mogli zmierzyć się z ćwiczeniami utrwalającymi odczytywanie i przeliczanie czasu.


Marta Gutowska

W dniu 13 listopada uczniowie klas VII i VIII oraz I LO uczestniczyli w kolejnym wykładzie z fizyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach otwartych wykładów dla szkół. Tym razem wykład dotyczył zagadnień z termodynamiki. Uczniowie mogli obejrzeć pokazy przedstawione w formie zabawy ciepłem i zimnem.

Marta Gutowska

W ubiegły piątek nasza szkoła miała zaszczyt gościć uczniów klasy 7 i 8 sąsiedniej placówki, na zorganizowanej przez młodzież z naszej szkoły grze terenowej pod hasłem „Rozejrzyj się wokół”, w ramach projektu mPotęga.
Podczas gry terenowej uczniowie wykonywali różne aktywności matematyczne, między innymi: wypiekanie rogalików (za pomocą zakodowanego przepisu), łamigłówki matematyczne, wyzwania na stacji benzynowej (zakupy w czasie podróży), czy zabawy na boisku mające na celu przybliżyć uczniom zastosowanie twierdzenia Pitagorasa.
Produkty potrzebne do realizacji projektu, zakupiła klasa 6 podczas zorganizowanej lekcji matematyki w sklepie. Uczniowie samodzielnie dobrali i skompletowali potrzebne produkty.
Zorganizowana gra terenowa, nie tylko wzbogaciła umiejętności matematyczne uczniów, ale także dała początek nowym relacjom, jakie dzieci nawiązały podczas gry.
Zespołowi Pani Marty Gutowskiej – koordynatorki projektu, udało się udowodnić, że matematyka nie tylko pomaga nam w codziennych czynnościach, ale też łączy ludzi.


Uczennica klasy VIII – S.Tymińska

Tablica ogłoszeń