Przedszkole
Grupa przedszkolna ,,Rodzynki”

 Magdalena Biernacka

wychowawca grupy

 

 

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym w zakresie tyflopedagogiki oraz nauczycielem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zanim trafiłam do przedszkola, pracowałam jako nauczyciel w klasach I-III oraz prowadziłam zajęcia korekcyjno–kompensacyjne. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych dzieciaków, które nauczyły mnie widzieć w dzieciach małego „wielkiego” człowieka. Jestem w przedszkolu, ponieważ uwielbiam przebywać wśród tych wyjątkowych osób, lubię widzieć, jak poznają świat i uczą się życia. Cieszę się, że mogę z nimi rozmawiać i widzieć ich przełomy. Chcę wspierać ich w tym, co w nich niepowtarzalne i w pokonywaniu ich trudności. Chcę, by każdy „mały” człowiek, inny od innych, wiedział, że ta właśnie różnorodność jest piękna. Chcę by szanowały za to siebie samego i siebie nawzajem, by przyjmowały miłość, by ją dawały, by korzystały ze swojego prawa do przyjmowania nauki w sposób dopasowany do nich, ale też by umiały dopasować się do otaczającego świata i norm. Chcę, by w przedszkolu miały swój bezpieczny „drugi dom”. Każdemu Rodzicowi moich małych „Rodzynek” dziękuję za zaufanie. Mam nadzieję, że będę godnym towarzyszem Waszych pociech.

Grupa „Rodzynek” to grupa wspaniałych osób. Są na początku swojej drogi życia, w którą każde wchodzi ze swoimi predyspozycjami, talentami i indywidualnymi zdolnościami. Nazwa grupy oddaje ich wyjątkowość i indywidualność. Są wielkim szczęściem i wyzwaniem dla swoich nauczycieli.
Trzech żywych i pogodnych chłopców oraz trzy uczuciowe i piękne dziewczynki zaskoczyły nas tworząc już po kilku tygodniach zgraną i troszczącą się o siebie wzajemnie grupę. W oczach tych „maluszków” codziennie widać różne emocje, codziennie stają przed nowymi wyzwaniami związanymi z byciem przedszkolakiem i codziennie z dumą patrzymy na ich postępy!
„Rodzynki” to dzieci, które mimo różnic między sobą, potrafiły stworzyć wspólnotę, są chętne i otwarte na zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Są również cudownymi nauczycielami dla swoich wychowawców!

Tablica ogłoszeń