Liceum

Samuel to dobry wybór! Zastanawiasz się nad dołączeniem do Samuela? Dowiedz się więcej o profilu Komunikacja i nowe technologie, poznaj nasze wartości i wizję edukacji. Odwiedź również nasz profil na Facebook’u i zobacz, jak wygląda codzienne życie społeczności Samuela.

Ważna informacja – możesz do nas dołączyć również w trakcie roku szkolnego. Rekrutacja w naszej szkole prowadzona jest przez cały rok.

W przypadku pytań (w szczególności o dostępność miejsc w poszczególnych klasach), zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami.

Dlaczego nie znajdujesz nas w elektronicznym systemie rekrutacji do klas pierwszych oraz rankingu warszawskich liceów? Liceum Samuel powstało poprzez przekształcenie Gimnazjum Samuel w wyniku reformy edukacji. Nasza szkoła pojawi się więc w systemie i w rankingach, kiedy odbędą się pierwsze matury (po roku szkolnym 2022/2023).

 

   

 

           

Kontakt

Zadzwoń:
22 879 78 10

Napisz maila:
dyrekcja.liceum@samuel.pl

Messenger:
Wyślij wiadomość! 

           


Krok 1 > 

Złóż podanie 

Złożenie podania przez rodziców / opiekunów prawnych oznacza rozpoczęcie procedury rekrutacyjnej. Formularz aplikacyjny znajdziesz TUTAJ Wyślij go na adres mailowy dyrekcja.liceum@samuel.pl, pamiętaj o dołączeniu załączników. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z rodzicem / opiekunem telefonicznie lub mailowo. Podanie możesz również wydrukować i wysłać wraz z załącznikami i podpisami pocztą tradycyjną. Chcesz przed wysłaniem podania obejrzeć szkołę? Skontaktuj się z nami. Jeżeli realia związane z obostrzeniami pandemicznymi na to pozwolą, z przyjemnością zorganizujemy takie spotkanie.

Krok 2 > 

Spotkajmy się w Szkole

W spotkaniu z przedstawicielami Liceum powinni wziąć udział oboje rodziców / opiekunów (jeśli to możliwe) oraz kandydat. Podczas rozmowy przedstawimy naszą wizję, wartości i zasady obowiązujące w szkole, ale także będziemy mogli zrozumieć wzajemne oczekiwania. Chcemy też poznać kandydata – jego pasje, mocne strony oraz to, w czym możemy go wesprzeć, aby mógł się dalej rozwijać.

Krok 3 > 

Weź udział w lekcjach i napisz test z języka angielskiego

Chcemy poznać Cię bliżej! Zaprosimy Cię do wzięcia udziału w lekcjach w danej klasie. Wybierzemy jeden dzień, choć w uzasadnionych przypadkach mogą być to dwa lub trzy dni. Udział w lekcjach nie dotyczy rekrutacji po 8 klasie szkoły podstawowej prowadzonej do września danego roku szkolnego.

Krok 4 > 

Wyniki rekrutacji i podpisanie umowy

W ciągu 5 dni roboczych od Kroku 3 przekażemy informację zwrotną i porozmawiamy o podjęciu współpracy. Etap ten kończy się podpisaniem umowy. W przypadku kandydatów do klasy pierwszej w rekrutacji prowadzonej do końca sierpnia umowa podpisywana jest w terminach określonych w harmonogramie rekrutacji oraz po dostarczeniu wymaganych dokumentów.

Tablica ogłoszeń